Wieża Widokowa w Grudziądzu- fugowanie cegieł.

XV-wieczna wieża obronna była prawie całkowicie zniszczona. Jest ona jedyną pozostałością po zamku krzyżackim wybudowanym w XIII wieku przez Krzyżaków w Grudziądzu.

W ramach prac rewitalizacyjnych zrekonstruowana została 30-metrowa wieża Klimek i cześć murów zamkowych, a cały teren został oświetlony. Projekt został zrealizowany w ramach Lokalnego Programu Rewitalizacji Miasta Grudziądza na lata 2009 – 2015.

Mieliśmy okazję uczestniczyć w tych pracach. Wykonaliśmy  spoinowanie ceglanej  elewacji, zewnętrznej i wewnętrznej,  wieży widokowej Klimek  w Grudziądzu.

Obiekt ten, wykonany jest w całości z cegły. Posiada ceglaną elewację na zewnątrz oraz wewnątrz. W  obiekcie, ceglane ściany dodają charakteru i tworzą spójną całość z elewacją zewnętrzną.

Wieża ta jest w tej chwili estetyczną atrakcją miasta. Proszę spojrzeć na fotografie z tego obiektu  i ocenić jak się udała rewitalizacja.

Niestety nie mieliśmy okazji osobiście sfotografować wnętrza wieży po zakończeniu prac remontowych dlatego też pokazujemy zdjęcia, które ukazały się w Gazecie Pomorskiej. Zdjęcie zapożyczone ze strony http://www.pomorska.pl/wiadomosci/grudziadz/gal/6459484,sporo-mieszkancow-zwiedzalo-odbudowana-wieze-klimek-w-grudziadzu-zdjecia,10289774,id,t,zid.html.