Spoinowanie domu z cegły – z przeszkodami

Profesjonalne spoinowanie cegieł – szybko i na czysto.

Dom z elewacją ceglaną (klinkierową) widoczny na zdjęciach, jest trudniejszy do zafugwania niż inny, z kilku widocznych przyczyn i wcale tu nie chodzi o rodzaj czy kolor cegły. Oczywiście dla nas nie stanowi to problemu, jednak dzięki tym informacją możesz uniknąć wielu nerwów.

Wiemy z doświadczenia, że inwestorzy, właściciele budynków jednorodzinnych nie zawsze myślą przyszłościowo… W czym tkwi problem ??

Otóż sprawa wygląda tak, że aby zafugować elewację ceglaną, która jest wyższa niż 2m trzeba po pierwsze postawić rusztowanie, po drugie wykonać prace zaprawą cementową.  Brzmi niby niegroźnie, ale proszę sobie wyobrazić takich zwykłych fachowców, którzy nie za bardzo przejmują się renomą i tym, czy klient będzie zadowolony czy też nie…   a tu wokół domu kwiatki, bratki i stokrotki 🙂 tj:.

Spoinowanie elewacji ceglanej - Fugowanie domu 9

Spoinowanie cegieł w pobliżu roślin

Prace takie zawsze powodują bałagan, a jak ktoś podejdzie do sprawy lekceważąco i z nastawieniem, że „przecież wiadomo, że wszystko będzie brudne” i jeszcze poinformuje właścicieli budynku, że to ich wina, bo niepotrzebnie wykończyli wszystko wokół domu, jak tu jeszcze trzeba to zafugować to można czasem dostać nerwicy.

Nikt nie chciałby, żeby zniszczono mu to co jest już zrobione wokół domu „na gotowo”.

Na co trzeba zwrócić szczególną uwagę?

  • … polbruk
  • różne kwiatki, rośliny i krzewy
  • fragmenty podłoża wyłożonego korą ozdobną
  • kamyki ozdobne wokół domu
  • zadbany trawnik
  • dachówki, gdzie graniczą z ceglanymi elementami wystawek.

To wszystko to są przeszkody do wykonania prac na elewacji.

Spoinowanie elewacji ceglanej - Fugowanie domu 10

Spoinowanie w pobliżu wykończonego ogrodu

I teraz decyzja należy do Ciebie. Czy korzystasz z usług profesjonalistów, z wieloletnim doświadczeniem i z szacunkiem do zleceniodawców, czy pseudofachowców, którzy obiecają „złote góry” a jak przyjdzie co do czego to nie wywiążą się z żadnej obietnicy, a jeszcze narobią szkód i napsują nerwów.

Dla nas normalne jest to, że po zakończonej pracy sprzątamy po sobie, przesiewamy korę czy kamyki, jeśli dostaną się do niej resztki zaprawy, potrafimy rozebrać dachówkę, aby nie ubrudzić jej przy fugowaniu, albo postawić rusztowanie na dachu… rusztowania, oczywiście posiadamy swoje, więc i o to nie musisz się martwić.

Spoinowanie elewacji ceglanej - Fugowanie domu 11

Spoinowanie szybko i bez zbędnego bałaganu

Teraz już wiesz, że wykańczać obejście domu przed spoinowaniem cegieł, to nie najlepszy pomysł. Jednak nie jest to żaden wielki problem, jeśli wybierzesz odpowiednią firmę.

Zachęcamy do skorzystania z naszych usług oraz do czytania innych tekstów na stronie o rodzaju i kolorach spoin i innych ciekawostek, które spotykamy na budowach.

Szymon Sznajderowski

513 024 188

Related Posts

Comments are closed.